Існує кілька способів кріплення дитячого автокрісла в автомобілі. У даній статті ми розглянемо ці способи і визначимо, який же з них є найбільш надійним і безпечним для дитини.

Універсальним способом кріплення є кріплення за допомогою штатного триточкового ременя безпеки. Такий ремінь є у всіх сучасних автомобілях, також їм можуть кріпитися автокрісла всіх груп. Недолік кріплення триточковим ременем - це складність установки, також статистика показує, що 8 з 10 автокрісел встановлюється таким способом неправильно. Хоча в нових моделях виробники намагаються спростити спосіб кріплення штатним ременем і зробити таке кріплення більш надійним. Рідко, але в деяких моделях автомобілів може не вистачати довжини штатного ременя, що робить таке кріплення практично неможливим. Тому перед покупкою завжди перевіряйте можливість установки автокрісла в свій автомобіль.

Відмінною альтернативою кріпленню автокрісла штатним ременем безпеки стала система кріплення ISOFIX, яка була запропонована Міжнародною організацією зі стандартизації ISO в 1990 році. Система ISOFIX є жорстке і надійне кріплення до кузова автомобіля, що забезпечує кращий захист дитини. Перевагою ISOFIX в порівнянні з триточковим ременем є більш швидка, проста і надійна установка автокрісла, яка практично виключає неправильну фіксацію крісла. Автокрісло за допомогою пари спеціальних вбудованих замків на висувних полозах, кріпиться до металевих петель, які знаходяться в сидінні автомобіля і жорстко пов'язані з кузовом. Система ISOFIX робить сидіння автокрісла більш стабільним в процесі зіткнення. Краш-тести з використанням манекенів нового покоління показали, що автокрісла з такою системою забезпечують значно менші навантаження на шию дитини. Тому що чим стабільніше сидіння в процесі зіткнення, чим швидше починають діяти утримуючи системи, тим краще захищений маленький пасажир.

Основним обмеженням ISOFIX є вага дитини, який не повинен перевищувати 18 кг. Тому системою ISOFIX оснащують автокрісла груп 0, 0 і 1, а для груп 2 і 3 ISOFIX може виконувати тільки систему кращого комфорту. Це пов'язано з тим, що при жорсткому ударі на петлі та інші частини системи припадають дуже великі навантаження, а міцність їх безмежна. Також відповідно до стандарту ECE R 44/04, маса автокрісла разом з ISOFIX не повинна бути більше 15 кг. Перед покупкою автокрісла з ISOFIX потрібно переконатися чи присутній відповідне кріплення в автомобілі. Петлі ISOFIX, за які кріпиться автокрісло, знаходяться в пасажирських сидіннях автомобіля з лицьового боку, в щілини між подушкою і спинкою. Потрібно просто протиснути туди руку і намацати їх. У деяких моделях автомобілів, петлі приховані декоративними заглушками, але зазвичай можливість кріплення ISOFIX позначена круглою іконкою із зображенням дитини в автокріслі.

Існує ще один варіант кріплення LATCH. Це аналог європейської системи ISOFIX, який поширений в США. Для фіксації автокрісла за допомогою системи LATCH замість металевих напрямних ISOFIX використовуються спеціальні ремені з засувками. З 2002 року кріплення LATCH передбачають обов'язкове кріплення в нижній точці, сумісні зі стандартом ISOFIX.

Новим додатковим способом кріплення став верхній (якірний) ремінь Top Tether, один кінець якого кріпиться до автокрісла, а інший до спеціальної скоби в багажнику або на спинці сидіння автомобіля. Використання ременя Top Tether дозволяє значно знизити навантаження на шийний відділ хребта дитини під час аварії, за рахунок додаткової фіксації верхньої частини автокрісла. Також Top Tether не дає дитячому кріслу сильно переміститися вперед, що зменшує ймовірність удару об спинку переднього сидіння.

Зазвичай якірний ремінь Top Tether використовують разом з системою кріплення ISOFIX. Особливість системи ISOFIX полягає в тому, що нижня частина автокрісла жорстко фіксується за дві спеціальні петлі і через те, що точок кріплення тільки дві, вони можуть стати віссю обертання в момент лобового зіткнення. Це може викликати сильні навантаження в районі шиї дитини за рахунок відцентрових сил, а додаткова точка кріплення Top Tether значно знижує цей ефект. І ще завдяки зменшенню відстані переміщення спинки автокрісла, починають діяти раніше внутрішні ремені безпеки, якими фіксується дитина. І за рахунок їх пружною деформації поглинається інерція руху маленького пасажира.