ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПРИ ВИБОРІ ДИТЯЧОГО АВТОКРІСЛА.

Для того, щоб убезпечити дитину в автомобілі необхідно правильно підібрати дитяче автокрісло, яке буде здатне забезпечити максимальний рівень захисту маленького пасажира.

Тому, в першу чергу, дитяче автокрісло має щонайкраще справлятися зі своїм основним завданням - захистом дитини під час поїздки в автомобілі.

Друга не менш важливе завдання - дитині повинно бути зручно і комфортно в автокріслі.

І, по-третє, дитяче автокрісло має ідеально підходити для Вашого автомобіля.

Сьогодні на ринку дитячих товарів існує величезна кількість найрізноманітніших моделей дитячих автокрісел, а також аксесуарів до них. Багато дитячі автокрісла оснащені різними інноваційними технологіями та мають багато додаткових функцій. Кожна така додаткова функція додає вартості будь-якого автокрісла, але в процесі експлуатації виявляється, що всі ці функції дуже допомагають і цілком стоять своїх грошей. Поява нових виробників дитячих автокрісел внесло істотну різноманітність серед моделей дитячих автокрісел, як по дизайну, нових технологій безпеки, так і в ціновому сегменті. І все ж, при виборі дитячого автокрісла краще орієнтуватися на перевірену марку, тому як багаторічний досвід роботи саме в галузі дитячих автокрісел, дозволив відомим виробникам гарантувати високу якість і максимальний захист дитини.

Вибираючи дитяче автокрісло, батькам важливо врахувати кілька важливих правил, які допоможуть їм зробити правильний вибір.

Для початку визначте, автокрісло якої групи підходить для Вашої дитини. Для цього необхідно виміряти вагу та зріст дитини і, орієнтуючись даними нашої статті «Як правильно підібрати групу автокрісла» визначитися з тією віковою групою, яка підходить дитині.

Вибираючи дитяче автокрісло необхідно враховувати, пройшло воно сертифікацію за європейськими стандартами. Гарантією безпеки і свідченням такої сертифікації є маркування з позначенням ECE R 44/03 або ECE R 44/04.

Також при виборі самого безпечного, комфортного і стильного автокрісла, не слід забувати про те, кому воно адресоване. Так автокрісло для новонароджених повинно мати спеціальний вкладиш і добре підходити по глибині і ширині. Дитячі автокрісла для малюків до 3-х років обов'язково повинні бути обладнані внутрішніми Y-образними або п'ятиточкові ремені безпеки, так як тільки вони оберігають дитину від травм черевної порожнини і хребта в разі аварії.

У автокріслах, установка яких відбувається за напрямком руху, і які укомплектовані внутрішніми ременями безпеки, необхідно звернути увагу на матерчату прокладку у замку пряжки, що з'єднує ремені в зоні промежини дитини. Тому як при фронтальному ударі на це місце припадають сильні навантаження, і прокладка повинна бути достатньо пружною і широкою, щоб не травмувати дитину, особливо це важливо для хлопчиків.

Також, вибираючи автокрісло, слід звернути увагу на якість пластмаси, пінопласту і оббивки. Оббивка повинна легко зніматися і стиратися, бути міцною і приємною на дотик.

І, головне, в дитячому автокріслі дитині повинно бути зручно. Зручність є ще й елементом пасивної безпеки, тому як в незручному кріслі малюк буде вередувати і шукати найбільш зручну для нього позицію, а ще дитина може спробувати вибратися з автокрісла. Від такої поведінки буде страждати постава дитини, та й підвищеної безпеки це зовсім не сприяє. Тому краще вибирати автокрісло разом з дитиною, щоб він зміг «приміряти» автокрісло. Також бажано, щоб дитяче автокрісло регулювалося по нахилу - для сидіння і для сну, була можливість установки спеціальної підставки для ніжок, і навіть можливість підключення аудіосистеми, щоб дитина могла слухати музику або улюблені казки в поїздці, що буде виступати ще і елементом пасивної безпеки.

У категорії 2-3 зверніть особливу увагу на підголовники в плані комфорту і безпеки. Найбільш зручний варіант для дитини, коли нижня частина підголівника як би підігнути вниз, так дитині буде комфортно відпочивати в поїздці.

Не купуйтеся на дешевизну і не купуйте автокрісло-бустер. У плані безпеки бустер майже марний пристрій, яке має всього два плюси - дитина сидить вище, тому краще огляд і ремінь безпеки проходить через ключицю, а не по шиї (хоча і не завжди). Бічний захисту тулуба і голови у бустерах відсутній.

Дитяче автокрісло має легко і просто встановлюватися і переноситися. При покупці автокрісла консультант повинен продемонструвати, як правильно монтувати крісло в автомобілі і закріплювати дитини в ньому.

Не менш важливо визначити, чи підійде конкретне автокрісло до Вашого автомобіля. Подивіться, чи достатньо довжини ременів безпеки, чи рівно автокрісло встановлюється на сидінні. Визначтесь, який тип кріплення автокрісел Вам підійде (це дуже актуально для груп 0 + і 1). Врахуйте, що багато автокрісел з кріпленням Isofix можуть кріпитися також і за допомогою штатного ременя безпеки.

Небажано купувати автокрісло колишнє в експлуатації, так як невідомо, побувало воно в ДТП чи ні. Тому що навіть найлегша аварія може деформувати каркас автокрісла, а значить, таке автокрісло вже не може вважатися справним і безпечним. Автокрісло б / у можна купувати тільки у добре знайомих людей.

Ще один з найважливіших моментів - правильність пристібання дитини в автокріслі ременями безпеки. Необхідно суворо дотримуватися інструкції по експлуатації Вашого автокрісла і Вашого автомобіля, а при виникненні труднощів краще попросити більш досвідчених товаришів або звернутися в представництво фірми-виробника в Вашому місті.