На сьогоднішній день число автотранспорту зросло в кілька разів у порівнянні з минулими десятиліттями. Автомобіль дуже зручний і швидкий засіб пересування, але в той же час є і засобом підвищеної небезпеки. А діти і підлітки - найбільш вразливі учасники дорожнього руху. Тому безпеці дитини при поїздці в автомобілі слід приділяти максимум уваги. Для маленьких пасажирів основним і найефективнішим засобом захисту є дитячий утримуючий засіб - автомобільне крісло, сконструйоване з урахуванням всіх особливостей дитячого організму, індивідуально підібране під зріст і вагу дитини, а також правильно встановлене в автомобілі. Правила дорожнього руху в Західній Європі і Російської Федерації зобов'язують водіїв використовувати дитяче автокрісло при перевезенні в автомобілі дітей у віці до 12 років навіть в поїздках на самі невеликі відстані. В Україні також розглядається законопроект про обов'язкове використання дитячого автокрісла. І це - не примха законодавців, а життєво необхідна умова.

Навіть найдосвідченіший і обережний водій не може передбачити всі випадковості на дорозі. А багато ще і помилково вважають, що зможуть утримати дитину на руках. Це не так, при зіткненні, різкому гальмуванні або ударі при швидкості 50 км / год вага пасажира зростає приблизно в 30 разів. І якщо вага дитини 10 кг, то в момент удару він буде важити вже близько 300 кг, і утримати його від різкого удару об переднє крісло або вітрове скло практично неможливо. Дитина - це ще дуже крихка маленька людина. Його кістки відрізняються підвищеним вмістом води, тому вони гнучкі і м'які, в тому числі і кістки черепа. Тому при сильному ударі голови у дитини висока ймовірність травмування мозку. Шийні хребці дитини плоскі і складаються з окремих кісток, пов'язаних між собою хрящем. Хрящі замінюються кістковою тканиною тільки до 3 років. При різкому русі голови вперед дитяча шийка може просто зламатися. Також у дитини найважча і велика частина тіла - голова, при цьому шия тонка, із слабо розвиненими м'язами. При сильному поштовху «важку» голову різко відкидає, і основне навантаження припадає саме на область шиї. У дитини таз має округлу форму, а характерні виступи тазових кісток відсутні. Через що відбувається «піднирювання» під ремінь і ремінь може травмувати органи черевної порожнини. Тільки до 12 років кістки дитини за формою і складом починають ставати як у дорослого.

Дані статистики показують, що 15% дітей, що потрапляють в аварію - гинуть, 35% отримують важкі поранення, а найчастіше гинуть діти до 7 років. І тільки при використанні дитячого автокрісла ризик отримання важких травм становить всього до 3%.

Але і дитяче автокрісло необхідно правильно використовувати, щоб максимально убезпечити дитину.

Дуже небезпечно їздити не пристебнутим, і ще небезпечніше це для дітей. Якщо дорослий може відбутися просто легкими подряпинами, то дитина отримає серйозні травми. Тому завжди необхідно контролювати, чи надійно пристебнутий дитина ременями безпеки.

Дитяче автокрісло також необхідно правильно підібрати. Якщо утримуючий засіб вибрано без урахування фізіологічних особливостей організму - дитина не захищена. Тому найменших потрібно возити тільки спиною по ходу руху, тому що в разі різкого гальмування вони можуть отримати серйозні травми шийного відділу. Також не можна обмежуватися одними штатними ременями безпеки, якщо зріст дитини нижче 150 см. Це може привести до ряду серйозних травм.

Всі тверді і важкі предмети типу - ноутбука, пляшки з водою, тверді іграшки при зіткненні перетворюються в небезпечні предмети, які можуть поранити дитину. Саме тому такі предмети потрібно надійно закріпити, а в дорогу брати тільки м'які іграшки.

Пристібатися ременями безпеки необхідно також всім дорослим пасажирам, так як такий пасажир є найважчим і небезпечним «предметом» в салоні. Навіть якщо дитина перебуває в найдорожчому автокріслі, він не знаходиться в безпеці, поки хоч один пасажир не пристебнутий. Тому що при ударі не пристебнутий пасажир може обрушитися на дитину всією вагою і серйозно його травмувати.

Також важливим моментом є необхідність відключення подушки безпеки, якщо дитина сидить на передньому сидінні автомобіля. Тому як подушки розраховані таким чином, щоб розкриватися на рівні грудей людини середнього зросту, а дитині з ростом нижче 150 см. Цей удар доведеться в область голови, що може серйозно нашкодити дитині і навіть привести до його загибелі.

Автомобільне крісло і кілька нескладних правил, допоможуть уберегти Вашого малюка в разі аварії