При виборі дитячого автокрісла батьки повинні враховувати кілька важливих правил. Дитяче автокрісло має бути безпечним і комфортним, підходити до Вашого автомобіля і дуже важливо - воно повинно бути зручним для дитини.Тому, вибираючи автокрісло, необхідно враховувати особливості фізіологічного розвитку дитини, так як зручність для дитини не завжди сумісно з тієї віковою групою, до якої на даний момент належить дитина.Вибирати автокрісло, орієнтуючись тільки на вік - дуже ризиковано. Дітки маючи однаковий вік можуть мати абсолютно різну вагу, ріст і розміри. Підхід повинен бути індивідуальним і перед покупкою автокрісла батькам краще зважити дитини.

Дитячі автокрісла розділяються на п'ять вікових груп. І для кожної з цих груп, випускаються автокрісла зі своїми конструктивними особливостями і відповідним маркуванням.

Автокрісло групи 0 призначене для дітей від народження і до досягнення ними 6-ти місяців (вагою до 10 кг). Автокріслом цієї групи є люлька, в якій малюк перевозитися лежачи.

Автокрісло групи 0+ призначене для дітей від народження і приблизно до 1 року (вагою до 13 кг). Це автокрісло-переноска, яке оснащено зручною ручкою. Дитина перевозитися в автокріслі напівлежачи і пристібається внутрішніми ременями безпеки. Встановлюється тільки проти ходу руху автомобіля

Автокрісло групи 1 підходить для дітей від 1 року і до 4-х років (вагою від 9 до 18 кг). Це автокрісло призначене для дітей, які вже впевнено сидять. Сидіння обов'язково обладнано внутрішніми ременями безпеки або дитина утримується столиком безпеки, а також має зручний нахил для сну. Встановлюється за напрямком руху.

Автокрісло групи 2 розраховане для дітей від 3 до 7 років (вагою від 15 до 25 кг). Автокрісла цієї групи в чистому вигляді зустрічаються рідко. Зазвичай виробники об'єднують моделі в групу 2-3, і тоді автокрісло підходить діткам вже до 12 років (до 36 кг). Таке автокрісло не має внутрішніх ременів безпеки, дитина фіксується штатним ременем автомобіля, який проходить через спеціальні напрямні. Деякі моделі цієї групи мають невеликий кут нахилу для відпочинку.

Автокрісло групи 3 розраховане для дітей від 6 до 12 років (вагою від 22 до 36 кг). Це автокрісло-бустер, яке представляє собою сидіння без спинки. Бустер має тверду конструкцію, підлокітники і спеціальні напрямні для ременя безпеки. Але з точки зору безпеки бустери небажані, а їх використання можливе, якщо дитина вже досяг зростання більше 130 см. Часто на бустерах пишуть, що їх можна використовувати вже з 4-х років, але це неприпустимо, тому що в такому автокріслі відсутній бічний захист .

Часто автокрісла поєднують в собі функції відразу декількох груп. Такі моделі зручні при переході від однієї групи до іншої, коли дитина з крісла однієї групи вже виріс, а для іншої ще малий. Дані автокрісла універсальні і обходяться дешевше, ніж покупка автокрісла кожної групи окремо. Але для більш високого захисту фахівці все ж, рекомендують міняти автокрісло в міру дорослішання дитини, тобто не орієнтуватися на мультивікові і мультивагові моделі, які економлять гроші, але поступаються виробам вузької групи в рівні безпеки. Таким чином, оптимально з народження і до 12 років змінити 3 автокрісла.

З точки зору вибору найбільш підходящого засобу безпеки, слід зазначити основні етапи дорослішання дитини і тим самим допомогти батькам правильно підібрати автокрісло для маленького пасажира. Загалом можна рекомендувати наступні позиції:

Для дітей менше 6-ти місяців кращим варіантом буде крісло-переноска групи 0, яка оснащена спеціальним вкладишем для немовлят. А перевозити малюка в такому автокріслі необхідно спиною по ходу руху автомобіля, тому як ще до півтора років у дитини слабко розвинені хребці, м'язи і зв'язки.

Якщо дитина старше 6-ти місяців, але молодше 1 року, то найбільш підходящим варіантом для нього буде універсальне автокрісло групи 0 + / 1. Таке автокрісло можна встановлювати як проти напрямку руху, так і за напрямком, але бажано возити дитину спиною вперед до досягнення нею максимальної ваги, дозволеного в цьому положенні або приблизно до 1,5 років.

Для дітей старше 1 року, але ще молодше 2-х років найбільш підходять автокрісла групи 1 або універсальне автокрісло групи 1-2-3. Хоча спеціалізовані автокрісла групи 1, більш зручні та безпечні для малюків, ніж універсальні моделі. В автокріслі групи 1 нижче нахил спинки і більш комфортна чаша сидіння.

Для дітей старше 2-х років, але молодше 3-х також відмінно підходять автокрісла групи 1. Але з точки зору економії краще придбати універсальне автокрісло групи 1-2-3.

Для дітей від 3-х років підійде автокрісло групи 2-3. Це автокрісло вужчої групи, але в той же час воно універсальне, так як розраховане на максимальний вік для використання дитячого автокрісла - до 12 років.