Маленька дитина, а тим більше новонароджений дуже крихкий і вразливий. Кістки новонароджених м'які і гнучкі, в скелеті багато хрящової тканини, а маса голови, щодо маси тіла, складає 25%, для порівняння у дорослих тільки 6%. Шия таких діток тонка, м'язи розвинені слабко. Малюка небезпечно навіть інтенсивно струшувати на руках, а при сильному поштовху голову дитини різко відкидає, і основне навантаження припадає саме на область шиї. Органи дихання немовлят мають свої особливості, які також створюють передумови до більш легкого порушення дихання, ніж у дорослих.

Тому для перевезення новонароджених в автомобілі використовують автолюльки і автокрісла груп 0/0 +. Перевозити немоаля в автолюльці можна з народження і до 6-ти місяців. Малюк перевозитися в колисці лежачи і кріпиться в ній вбудованими ременями безпеки. Автолюлька встановлюється на задньому сидінні автомобіля перпендикулярно руху (боком) і фіксується автомобільними ременями безпеки. Основною перевагою автолюлек є те, що малюк лежить в ній горизонтально і це сприяє нормальному диханню. Але загальні показники з безпеки в автолюльках значно поступаються автокріслам, тому використовувати їх слід тільки в разі особливих медичних показань.

Автокрісла групи 0 використовують також з народження дитини і до досягнення нею віку 6-ти місяців (або ваги 10 кг.). Автокрісло групи 0+ підходить для дітей від народження і до 1 року (ваги 13 кг.). Автокрісло групи 0/1 також підходить для новонароджених, воно більш універсально і використовується від народження і до 4-х років (вагою до 18 кг.).

У автокріслах новонароджених перевозять напівлежачи, під нахилом 30-45 градусів, і тільки спиною вперед по ходу руху. Чому саме спиною вперед? Це здається не зовсім зручно як для малюка, так і для батьків, щоб доглядати за ним. Результати масштабного дослідження показали, що ризик загибелі або отримання важких травм у дитини молодше двох років менше в 5 разів, якщо він сидить спиною вперед! Якщо дитина під час лобового зіткнення сидить обличчям по ходу руху, то його голова нічим не зафіксована. За інерцією «важку» голову малюка різко викидає вперед, вдаряє об грудину і з силою відкидає назад. Основні навантаження припадають на шию, хребет і грудну клітку малюка. А через те, що хребці, зв'язки і м'язи маленької дитини ще погано розвинені на спинний мозок доводиться руйнівне навантаження. Крім того на грудну клітку малюка саме під ременями безпеки впливає сила еквівалентна 900-960 кг., Пошкоджуються життєво важливі внутрішні органи. Якщо ж дитина сидить спиною по ходу руху, то під час удару, він за інерцією продовжує рухатися вперед і втискається в спинку і автокрісла. При цьому навантаження розподіляється пропорційно по потилиці, шиї і спині і небезпека травмування дитини зводиться до мінімуму. Тому положення спиною вперед по ходу руху - найбільш безпечне для дитини до 3-х років.

Основною перевагою автокрісел при перевезенні новонароджених є забезпечення кращої безпеки, автокрісло відмінно утримує голову немовляти при фронтальному ударі і виключає травмуючі навантаження на шию. Важливо також, щоб кут нахилу спинки був в межах 30-45 градусів, тому як більш пологий нахил (більше 45 градусів) дуже сильно знижує безпеку автокрісла при фронтальних ударах. А при сильно високому положенні (менше 30 градусів) буде падати вперед голова малюка, що може привести до утруднення дихання. Найоптимальніший кут нахилу спинки - 45 градусів. Для додаткового захисту дитини автокрісло часто укомплектовано спеціальними вкладишами або подушечками для новонароджених. Різні подушки і вкладиші, які не йдуть в комплекті з автокріслом використовувати заборонено.

Конструкція автокрісел групи 0/1 являє собою пластикову основу на посиленому каркасі. Такі автокрісла розраховані на більш тривалий період використання. Коли дитина досягне 9-ти кг і вже може самостійно сидіти, автокрісло можна встановлювати по ходу руху автомобіля. Але як уже зазначалося вище, така установка менш безпечна, ніж установка спиною вперед. А завдяки тому, що нахил спинки можна регулювати, малюк може спокійно відпочивати під час поїздки.

Часто батьки також вважають, що новонародженому шкідливо сидіти в автокріслі і це може принести шкоду його хребту. Насправді все не так, тому що малюк не сидить в автокріслі вертикально, а напівлежить і на хребет не впливають небезпечні навантаження. Вага дитини рівномірно розподіляється по спині. Тому при правильній установці автокрісла і невеликому проміжку часу, проведеному в ньому дитиною (не більше півтори години), ризику для здоров'я новонародженого немає, а безпека гарантована.